Aspir

14.02.2018
Aspir?

Aspir nedir? Ne işe yarar?

Aspir, Amerika Birleşik Devletleri, Meksika ve Hindistan gibi ülkelerde yetiştirilen, devedikeni benzeri, yıllık bir bitkidir. Aspirden preslenerek elde edilen yağın besin değerleri oldukça yüksektir.

Aspir müshil etkisi gösterdiği için kabızlık gibi sindirim problemlerinde kullanılması ile bilinir. Halk arasında yalancı safran olarak bilinen aspirin vücuda birden çok faydası vardır. En önemlilerden birisi olarak kolesterolü ve tansiyonu dengeler, kanser hücreleri üzerinde yok edici etkisi vardır. Özellikle prostat ve göğüs kanseri tedavisinde kullanılması önerilir.

Faydalarına devam edecek olursak zayıflatıcı etkisi olmasıdır. Yağ dokusunu eritmeye yarayan bir bitkidir. Zayıflamak için yağını tercih edebilir veyahut çayını demleyip içebilirisiniz. Obezite ile savaşan kişiler için aspir önerilir.

E vitamini açısından zengindir. Bağışıklık sistemini güçlendirir. Hastalıklara karşı vücut direncini artırır. Kadınlarda regle dönmelerini düzenler ve regl döneminde aşırı kanamayı engeller.

Eklemsel ağrılara da önerilen aspir yağı özellikle romatizma konusunda rahatsızlıkları olan kişilere önerilir. Damar sertliğine de faydalı olan aspir yağı hem ağrının olduğu yere hem de damar sertliği olan bölgeye masaj şeklinde uygulanabilir.ASPİR TOHUMU YAĞI 250 ML
Aspir Tohumu, Farklı bir görüntüye sahip olan aspir sarı, kırmızı ve turuncu renginde çiçek açar. Su ihtiyacı fazla olmayan bu bitkiden elde edilen tohumun sağlık üzerinde faydası olması bakımından birçok alanda kullanılmaktadır. Aynı zamanda tıp alanında da kullanılan bu bitkiden elde edilen tohumların yağı çıkarılarak alternatif tıpta bitkisel tedavi olarak kullanılmaktadır.

ÜRÜN FİYATI: 33,00 TL HEMEN AL SEPETE EKLE ÜRÜN DETAYI


YUKARI