Aloe Vera

05.03.2018
Aloe Vera?

Aloe Vera nedir?

Aloe vera ayrıca tıbbi aloe olarak da bilinir. Aloe'nin cinsi sulu bitkiler ailesine aittir. Bu bitkinin kökeninin Sudan'da olduğu ve 6.000 yıldan fazla süredir kullanıldığı düşünülmektedir. Bu bitkinin büyük faydaları Mısırlılar, İspanyollar, Persler, Rumlar, İtalyanlar, Afrikalılar, Japonlar ve Hintliler de dâhil olmak üzere pek çok medeniyet tarafından kabul edilmiştir. Sıcak ve kuru iklimlerde en iyi derecede yetişir ve Hindistan, Afrika ve diğer kurak bölgelerde yoğun bulunur. Bu bitki, bitkisel ilaçlarda geniş bir kullanım alanına sahiptir. Aloe vera bitkisi, insan sağlığı için son derece yararlı olan mannanlar, polisakkaritler, lektinler ve antrakinonlar gibi bileşiklere sahiptir.

Aloe vera bitkisi, genellikle 60-100 cm yükseklikte yetişen ve genişliği yayılmış olan sapsız veya bazen çok kısa boylu sulu bir bitkidir. Bu bitkinin yaprakları kalın ve etli olup rengi yeşilden gri-yeşil rengine çalmaktadır. Bu bitkinin bazı çeşitleri gövde yüzeyinin üst ve alt kısımlarında beyaz lekelere sahiptir. Yaprakların marjı testere dişidir ve yaz boyunca çiçekler açılır. Bu bitki hem içeride hem de dışarıda kolayca yetiştirilebilir.

Yıllardır, aloe veranın yatıştırıcı doğası, doğal felsefeye inananlar tarafından bilinir ve saygı görür. Çok sayıda sağlık faydası sağlamak için insan vücudundaki diğer bileşiklerle birlikte çalışan 18 amino asidi vardır.

Aloe Veranın sağlığa olan etkileri:

Aloe veranın sağlığa olan faydaları şu şekildedir.

Sindirim sisteminin iyileştirilmesiyle başlar ve uzun vadede optimal bir sağlık ile sonuçlanabilir.

Bağışıklık sistemini güçlendirir,

Yaşlanmayı geciktirir,

Dermatiti tedavi eder,

Adet ağrılarından kaynaklanan sorunları hafifletir,

Artrit ağrısını azaltır ve yaraları iyileştirir.

Mide bulantısını iyileştirir,

Ülseri ortadan kaldırır,

Kan şekeri seviyelerini düşürür,

Şeker hastalığını önler,

 Oksidatif stresini azaltır,

Kanserli büyümeyi devre dışı bırakır,

Radyoterapi tedavilerinin yan etkilerini iyileştirir,

Saç büyümesini destekler,

Asit reflü belirtilerini yatıştırır.

Kolesterol ve trigliseridleri düşürür, kardiyovasküler işlevleri geliştirir,

 Eklem ve kas ağrısını hafifletir

Mükemmel anti-inflamatuar özelliklere sahiptir.

 

Aloe bitkisinin tüm dünyadaki tıbbi uygulamalarda şüphesiz daha önemli hale gelecek, daha fazla faydayı keşfetmek için çalışmalar devam etmektedir.

 Balen Aloe Vera – Sarı Sabır Yağı 20 ML
Aloe Vera diğer adıyla Sarı Sabır bitkisi zambakgiller familyasına mensuptur. 30 cm’ye kadar uzayabilen, etli ve sulu bir bitkidir. Anayurdu Afrika Kıtası olan bu bitki ülkemizde sıcak coğrafyalarda yabani olarak yetişmektedir. Özsuyu daha çok kozmetik ve ilaç sektöründe kullanılmaktadır.

ÜRÜN FİYATI: 18,50 TL HEMEN AL SEPETE EKLE ÜRÜN DETAYI


YUKARI