Enginar Nedir?

09.01.2018
Enginar Nedir??

Enginar Nedir?

Enginar kış aylarında bolca tüketilen popüler bir besin kaynağıdır. Genellikler Akdeniz'de yetiştirilmekte olan ve sağlığa bir çok faydası olan bir sebzedir. Deve dikeni familyasındandır. Yapraklarının uzunluğu 1-2 metreye kadar yetişebilir. Pembe çiçeklere sahiptir. Tohumu yenilebilir. 

Geçmişte üretimi yaygın olmadığından dolayı zor bulunan ve pahalı bir sebzeydi. Artık üretimi yaygınlaştığından dolayı enginarın faydalarından kolayca yararlanabiliriz. 

Enginar bol miktarda C vitamini ve K vitamini barındırır. Düzenli olarak tüketilmesi durumunda bünyemizin ihtiyaç duyduğu magnezyum, demir, çinko ve postasyumu sağlar. Vücudun lif ihtiyacını giderir, kalsiyum açısından zengindir.

Enginarın bilinen en popüler faydalarından biriside kemik sağlığını korumasıdır. Kemik sağlığımız için K vitamini epey önemlidir. Enginar, bolca K vitamini içerir. Bu sayede kemiklerimizin sağlıklı yapısının bozulmasına izin vermez. İçeriğinde bulunan K vitamini  ve lifler, beyin sağlığının korunmasında yardımcı olur. Sinir sistemi üzerinde faydalı etkinlikleri vardır.

Enginar aynı zamanda hücre güçlendirebilmektedir. Hücrelerin gerekli hareketleri için ciddi anlamda önemi olan niyasin ve B-6'yı bolca içerir. Bu nedenle hücre sağlığını korur ve hasarlı hücreleri onarır. Balen Ballı Kudret Narlı Bitkisel Macun 210 gr.
Ağırlıklı olarak Kudret Narı ve pek çok faydalı bitki ile Çam Balı ve Arı Poleni’nden oluşan bir karışımdır. Kudret Narı; Anavatanı Hindistan olan, parlak sarı veya turuncu renkli bir meyvedir.

ÜRÜN FİYATI: 38,00 TL HEMEN AL SEPETE EKLE ÜRÜN DETAYI


YUKARI