Keçiboynuzu Nedir? Ne İşe Yarar?

23.02.2018
Keçiboynuzu Nedir? Ne İşe Yarar??

Keçiboynuzu, dört mevsim yeşil kalan, yeşil renkli çiçekleri olan ve siyah boynuza benzeyen meyvelere sahip olan bir ağaç türüdür. Bu meyvenin içerisinde şeker tadı veren bir sıvı bulunur. Akdeniz ülkelerinde yetişir. Ülkemizde ise Kıbrıs adasında ve Akdeniz bölgesinde yetişir. Keçiboynuzu; sodyum, karbonhidrat ve yağlar açısından zengin olup içerinde A ve C vitamini, selenyum, potasyum, magnezyum gibi çok fazla mineral ve elemen içerir.

Keçiboynuzu ne işe yarar?

Önemli antioksidanlara sahip olan keçiboynuzu birçok hastalıkta destekleyici ürün olarak kullanılmaktadır. Kısaca bakacak olursak:

Enerji verir. Vücudu dinç tutar.

Sindirim sistemi için destekleyici üründür. Sahip olduğu lifli yapı sayesinde mideyi kuvvetlendirebilir. Midenin düzenli çalışmasını sağlayabilir. Keçiboynuzu bağırsak enfeksiyonlarına karşı da koruyucu etkiye sahiptir. İshale iyi gelir. Mide ve bağırsaktaki gazları atarak şişkinliği azaltır.

Keçiboynuzu akciğere iyi gelir. Akciğeri temizler, kanser hücrelerine karşı koruma sağlar. Astım, bronşit gibi hastalıklarda kullanılabilir. Astım ataklarını hafifletir. Solunum yolları rahatsızlıklarına iyi gelir. Üst solunum yolu enfeksiyonlarında kullanılabilir.

Keçiboynuzu hücrelerini yeniler. Keçiboynuzu hasarlı gördüğü hücreleri iyileştirerek hastalıklara iyi gelebilir. Ya da hücreyi güçlendirerek kişinin hasta olmasını engelleyebilir. Beyin hücrelerinin yenilenmesinde yardımcı olabilir. Sinir sitemini korur ve çocuklarda zekânın gelişiminde yardımcı olabilir.

Keçiboynuzu antialerjik ve anti bakteriyel olduğu için alerjinin vücuda verdiği hasarı azaltabilir.

Keçiboynuzu, kanı temizleyebilir, damar sıkışmasını engelleyebilir ve kalbi hastalıklara karşı koruyabilir. Keçiboynuzu kolesterole iyi gelebilir. İçerisinde bulunan kalsiyum sayesinde kemikleri ve dişleri güçlendirir.

Keçiboynuzu tüketimi için uyarılar

Keçiboynuzu tatlı bir meyve olduğu için diyabeti olanlar dikkatli tüketmelilerdir.

Bilinçsiz kullanılmamalıdır.

Keçiboynuzu kan inceltici etkiye sahip olduğu için kan inceltici ilaç kullananların, keçiboynuzu ile ilgili destekleyici ürün kullanmadan önce mutlaka doktorlarına sorması gerekir

Eğer bir rahatsızlığınız var ise doktorunuza danışmanınızı şiddetle tavsiye ederiz.

 

 BALEN ORGANİK HARNUP PEKMEZİ 800 G
Pekmezler yoğun ve çok tatlı bir yapıya sahip oldukları için genel olarak tek tüketilmezler, pekmezler gıda takviyesi olarak günde 1 veya 2 çorba kaşığı alınabilir. Alternatif kullanım olarak tahin ve yoğurt ile karıştırılıp tüketilebilir.Harnup (Keçiboynuzu), şeker ve su içermektedir.

ÜRÜN FİYATI: 23,00 TL HEMEN AL SEPETE EKLE ÜRÜN DETAYI


YUKARI