Kekik Bitkisi

12.01.2018
Kekik Bitkisi?

Kekik Bitkisi Nedir? Kekik Bitkisinin Faydaları Nelerdir?

Güveyotu olarak da bilinen kekik ballıbabagiller familyasının bir üyesidir. Güneşli bölgeleri sevdiğinden genellikle çorak topraklarda yetişen çok yıllık bir bitkidir. 15-40 cm arasında boyları ve karşıklı yaprakları vardır. Sapı kısa ve koyu yeşil rengindedir. Çiçekleri pembe ve pembe tonlarındadır. Kekikte %1 oranında uçucu yağ bulunur.  Kekik üzerine yapılan araştırmalarda kekiğin antimikrobiyal etkinliğe sahip olduğu gözlemlenmiştir. 

 

Kekik Bitkisinin Faydaları

Artrit, Romatizmal ağrılar, eklem ağrıları, kas ağrıları için Kekik Yağı ideal bir seçimdir. Antibakteriyel ve antioksidan etkilere sahip olduğundan kan dolaşımını hızlandırılmasını destekler.

Akne tedavilerinde de kullanılan kekik saç dökülmelerini durdurmak için etkilidir.

Tansiton düzenleyici özelliği vardır.

Kemik sağlığını destekler ve korur.

Sindirime yardımcı olur.

Soğuk algınlığında etkilidir.

Bedene kuvvet verir ve güçlendirir.

Sinir sistemini kuvvetlendirir, bu sayede stres ve sinir hastalıklarını engeller.

İştah açar.

Kalpteki ritim bozukluğunu önlediği gibi diğer kalp rahatsızlıklarında da etkindir.

Kekik yağı yaraları iyileştirici etkinliği sayesinde ciltte oluşan yara, yara izi, ameliyat izi, akne izi gibi benzeri problemlere çözüm sunar.

 Balen Harnup Pekmezi 800 gr.
Pekmez geçmişten günümüze kadar uzanan bir çeşit meyve şurubu denilebilir. Pekmez bir çok meyveden elde edilebilir. Pekmez üretiminde kullanılan genel meyveler şunlardır; Harnup (keçiboynuzu), üzüm, dut, pancar ve andız (ardıç) pekmezidir.

ÜRÜN FİYATI: 13,00 TL HEMEN AL SEPETE EKLE ÜRÜN DETAYI


YUKARI