Zerdeçal Nedir? Faydaları Nelerdir?

14.02.2018
Zerdeçal Nedir? Faydaları Nelerdir??

Zerdeçal Nedir? Faydaları Nelerdir?

Zerdeçal Hint ve Uzak Doğu’da yetiştirilen, sarı renkli, tadı köri ile safran arasında olan, halk arasında “Hint safranı” olarak bilinen bir bitkidir.

Uzun yıllardır çeşitli hastalıkları tedavi amaçlı kullanılan zencefilin ana maddesi curcumin’dir. Curcumin’in içerisinde güçlü miktarda B6, C ve E vitamini barındırır. Bakır, potasyum, diyet lif, demir ve manganez minareleri bakımından zengindir.

Zerdeçal güçlü bir antioksidan ve a antienflumatuar’dır. Bu maddeler sayesinde iltihapları söker ve vücudu zararlı mikroorganizmalara karşı savunur. Vücutta var olan iltihapları kurutur. Bağışıklığı güçlendirir. Kanser hücrelerine karşı vücudu savunur.

İnsülin direncini azaltır, kan şekerinde iyileşme görülür. Şekeri dengede tutar.

Sinir sistemine olumlu etkileri vardır. Hafızayı güçlendirir. Beynin yaşlanmasını yavaşlatır ve unutkanlığı azaltır.

Karaciğerin safra üretmesine yardım eder. Safra sindirim için önemli olan, karaciğer tarafından üretilen bir sıvıdır. Zerdeçal sindirim sistemine de yardım eder.

Zerdeçal kasların daha geç yorulmasını sağlar. Spor performanslarında yardımcıdır. Kas ağrılarının geçmesi için kullanılır ve kasların daha hızlı iyileşmeni sağlar. Romatizmadan kaynaklı eklem ağrılarını azaltır.

Zerdeçal kalbe de çok iyi gelmektedir. Kolesterolü düşürür, kan pıhtılaşmasını ve damar tıkanıklığını önler.

 Balen Zerdeçal Ekstraktı 325 MG. 60 Kapsül
Özellikle Hindistan, Çin ve Endonezya’da yetişmesi sebebiyle bu ülkelerin gerek mutfağında gerekse tıbbi alanlarında kullanılan bir şifalı bitkidir. Yüzyıllardan beri faydaları bilinen bu şifalı bitki, hastalıklara karşı kullanılmasının yanında yemeklere de ayrı bir tat katmıştır. Zerdeçalın çok faydalı bir bitki olması sebebiyle yemeklerinizde baharat olarak da kullanabilirsiniz.

ÜRÜN FİYATI: 45,00 TL HEMEN AL SEPETE EKLE ÜRÜN DETAYI


YUKARI